October 2009


90210's Matt Lanter & Michael Steger: Disneyland Dudes

31. october 2009 at 19:35 Matt Lanter
matt lanter michael steger disneyland 01
matt lanter michael steger disneyland 03
Podarený sú no:DViac v c.č.:)

Diplom od Belly

31. october 2009 at 19:17 Diplomy a súťaže
Ďakujem je nádherný:)

Pravda o McDonald´s!!!

30. october 2009 at 21:51 Story

CO JE ŠPATNÉHO NA McDONALD'S?

Příklady kauz spojených s McDonald's, které proběhly v posledních letech:
  • masové protesty francouzských farmářů, včetně demonstrace 30 000 lidí
  • protesty na Olympiádě v Sydney 2000 proti masovému používání mrazicích chemikálií způsobujících globální oteplování
  • nejdelší soudní proces v dějinách Velké Británie zvaný "McLibel" (McPomluva). Dva aktivisté Greenpeace byli obžalováni za pomluvu, protože ve svých letácích obviňovali McDonald's. Přestože spor prohráli, soud uznal, že společnost nese spoluvinu na krutostech vůči zvířatům, platí svým zaměstnancům málo a využívá v reklamě děti.
  • McDonald's vyplatil 10 milionu dolarů za účelem stažení žaloby, kterou na něho podali vegetariáni a američtí hinduisté. Lživě vydával hranolky za vegetariánské jídlo, když neuvedl, že k jejich přípravě používá olej s přídavkem hovězích prvků (Lidové noviny 5.6.2002)
  • soudní proces proti americkým rychloobslužným řetězcům McDonald's, KFC, Burger King jménem milionů zákazníku oklamaných systematickou a neetickou reklamou na nezdravé výrobky,vedoucí k obezitě, srdečním nemocem a řadě dalších vážných zdravotních problémů
  • úžas paní Ortegové z USA, která v domnění, že koupila pro rodinu chutný oběd, objevila mezi kuřecími křidélky i jednu osmaženou slepičí hlavu (Lidové noviny, Washington Post 1.12.2000)
  • americký generální ředitel přiznal, že rok 2001 byl "nejbohatší na problémy" v 47-leté historii McDonald's. Nedávné postupné propady v globálních ziscích (BBC News 19.4.2002) vedoucí k uzavření mnoha obchodů (např. třetiny v Turecku).
CO JE TAK NEZDRAVÉHO NA JÍDLE OD MCDONALD'S?
Strava bohatá na tuk, cukr, živočišné produkty a sůl a naopak chudá na vlákninu, vitamíny a minerály - což popisuje průměrné jídlo u McDonald's - je spojována s rakovinou prsu, střev a nemocemi srdce. Hamburgery, hranolky, kola, mléčné koktejly atp., rozhodně nejsou užitečnou a výživnou součástí stravy. Pokud si dopřejete cheeseburger s hranolky a salátem dostanete do těla tolik tuku, že pokud nechcete ztloustnout, tak po celý zbytek dne již nesmíte sníst nic jiného.
NIČENÍ ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ
Tropické deštné pralesy, tzv. plíce planety, jsou rychlým tempem káceny či vypalovány, aby tak vznikly nové pastviny pro dobytek. Během 7 let se půda stává neúrodnou a dochází k erozi a úbytku vodních zdrojů. Celkově jedna miliarda lidí je závislá na vodě vytékající z těchto lesů, které vsakují deště a postupně ji propouštějí. Hladomor v Etiopii a Súdánu je přinejmenším částečně způsoben nekontrolovaným odlesňováním. V Amazonii - kde je teď okolo 100 000 farem skotu - se prudké deště řinou skrze bezstromé údolí, erodují přitom zemi a odplavují půdu. Pustá země, vysušená tropickým sluncem, se stává pro zemědělství nepoužitelnou. Bylo odhadnuto, že takovéto ničení způsobuje vyhynutí přinejmenším jednoho druhu zvířat, rostlin nebo hmyzu každých několik hodin.Využívání zemědělské půdy nadnárodními společnostmi a jejich dodavateli, nutí místní lidi, aby se stěhovali dále do jiných oblastí a káceli další stromy.
McDonald je největší spotřebitel hovězího na světě. Metan vyprodukovaný hovězím dobytkem chovaným pro potravinový průmysl má velký podíl na globálním oteplování. Moderní intenzivní zemědělství je založeno na přemíře používání chemikálií, které ničí životní prostředí.
McDonald's každý rok použije tisíce tun ne nezbytně nutného balení, přičemž většina pak končí jako odpadky zaplavující ulice nebo znečišťující zemi. Přestože McDonald's říká, že používá recyklovaný papír, tak je ročně zapotřebí 1300km2 lesa na zásobování papírem na nové obaly.
Jednotlivé komponenty obalů a produktů jsou pěstovány a vyráběny v různých částech Evropy. To znamená, že kamiony musí ujet tisíce zbytečných kilometrů, přičemž náklady na zničené ovzduší a silnice nenese zadavatel dopravy ani přepravce, ale každý obyvatel státu, tedy každý z nás.
OKRÁDÁNÍ CHUDÝCH
Mnoho úrodné půdy v chudých zemích je využito jako pastviny, nebo na pěstování krmiva pro dobytek, který je sněden v bohatých státech. Místní hladovějící lidé pak nemohou tuto půdu využít pro pěstování základních plodin nutných k přežití. 7 milionů tun zrní skrmeno hospodářskými zvířaty vyprodukuje pouze 1 milion tun masa a vedlejších výrobků.

ZABÍJENÍ ZVÍŘAT

Jídelní lístek u McDonald's je založen na mase. Každý den jsou po celém světě prodány miliony hamburgerů. To znamená nepřetržitou porážku zvířat narozených pouze proto, aby se staly náplní housek McDonald's. Některá z nich - hlavně kuřata a prasata - stráví své životy v umělých podmínkách obrovských velkochovů, bez přístupu čerstvého vzduchu, slunečního světla a svobody pohybu. Jejich smrt je krvavá a barbarská. V ČR masný průmysl každoročně zabije 4 miliony prasat, 28 mil. kuřat a 1,6 mil. kusů dobytka (www.ohz.cz). Často se říká, že po navštívení jatek, se lidem zvedá žaludek při pomyšlení na snězení masa. Kolik z nás by bylo schopno pracovat na jatkách a zabíjet zvířata, která jíme?

CO MŮŽETE UDĚLAT

Proč se nezapojit do boje za lepší život? Informace v tomto blogu jsou jen střípkem mozaiky informací o utrpení lidí, zvířat a planety, o kterém média nemluví. Naší snahou by mělo být se na tomto nepodílet. Nejjednodušší způsob je začít sám/sama u sebe, například omezením či odmítnutím masa, tříděním odpadu, preferováním hromadné nad individuální dopravou, atp.
DOUFÁM ŽE VÁS PŘEŠLA CHUŤ....Zdroj: WWW

Diplom od [S]miley

30. october 2009 at 14:21 Diplomy a súťaže
Krásny, ďakujem:)


Matilda Ledger: Peacoat Pretty

29. october 2009 at 17:23 ♥Heath Ledger♥
Tak nám tu chýbaš:(
Tak veľmi sa na teba Matilda podobá...:)

Jessica Alba & Honor Warren Drink Their Juice

29. october 2009 at 17:15 Personal photos about Jessica Alba
jessica alba honor warren drink their juice 04
Milujem tieto dve osoby:) Oni sú také úžasné:)

Kellan Lutz & AnnaLynne McCord Caught Kissing

29. october 2009 at 17:12 Annalynne McCord
kellan lutz annalynne mccord kissing 02
Tak toto som fakt nevedela kam to mám zaradiť, či k 902 10 alebo Twilight. No ale rozhodne sú krásny pár:)No bez nálady.....

28. october 2009 at 16:43 Denník:P
Ciaoo!! Ako sa máte? Ja nie veľmi dobre. Dnes sa mi veľmi nechcelo ísť do školy(ajtak by sme sa neučili lebo akože bol Halloween) tak som šla na ortopédiu, pre ortopedické vložky do topánok. No tak som tam prišla a na tie vložky som čakala skoro 3 hodiny. Totižto mali mi zavolať keď budú hotové, no ale akosi sa to doteraz neudialo. Tak ma od toho čakania vyslobodil ocino a šla som domou. Sestra šla s ocom k zubárovi a ja som ostala doma spať. Teraz mi je nejako divne, a bolí ma krk. A to mám ísť o takých 20 min do kostola kvôli birmovke. No proste skvelý deň.
Po Ďalšie: Chcem sa veľmi veľmi hlboko ospravedlniť mojím Affs:( Ja viem, že nestíham a veľmi neobehujem, ale fakt nestíham kvôli škole. Kvôli tomuto som prišla o jedno úžasné Sb-čko:( Čo je mi strašne ľúto....
Ďakujem všetkým Affs ktoré tu naďalej chodia.....naozaj si neviete predstaviť ako ma to poteší keď uvidím nový komentár:)

No a posledná vec: konečne funguje galéria, takže dess je zmenený. Dúfam že sa páči. Je na ňom Jessica Stroup z 902 10: Nová generácia. Totiž prepadla som mánii Beverly Hills:D